Produktinformation
A-Bolt 3+
KOM OCH UPPLEVA EN AV BROWNINGS NYHETER.
Du vill ha unika upplevelser. Du är unik, och det är ditt vapen också. Med den nya generationen av A-Bolt 3 kan du anpassa ditt vapen för att spegla vem du är. A-Bolt 3+ är lika skrämmande exakt och mångsidig som alltid, är lätt att hantera och lika lätt att anpassa.
1. AVTAGBAR KINDSTÖD: Kindstödet på A-Bolt 3+ kan bytas ut. Vi säljer kindstöd i en rad olika färger. kolven är också förborrad för att få en justerbar kolvkam.
2. BRED OCH PLAT FRAMSTOCK: En framstock finns i en mycket bred version för att ge ett utmärkt grepp, vilket ger dig fördelen på en drev jakt, där varje ögonblick räknas. Den är också platt för att ge dig bättre stabilitet när din A-Bolt 3+ vilar på din väska eller på plats i ditt jakttorn. Finns i olika färger.
3. UTBYTSBAR SLUTSTYCKSKNOPP: Slutstycksknoppen är lätt att byta. Ett brett utbud av knoppar finns att köpa till.
4. 60° ÖPPNING: Slutstycket öppnas till 60° för snabb uppspänning och repetering.
5. HÖG KAPACITET DROP-BOX MAGASIN: 5 skotts magasin levereras till följande kalibrar: 243Win, 308Win och 30-06Spr. Magasinkapaciteten för kalibern 300WM är 3+1 patroner.
Lådan är tillverkad i Stål
träklassad klass
53 cm pipa gängad M14x1
Kolvlängd 366mm
Framstock avsmalnande
Magasinkapacitet 5+1
Magazine DBM-Drop Box Magazine
Pipan är svartblånerad
Medföljer Vapenlås samt 7 mm kolvdistans.
Obs att produkten kan vara beställningsvara!
Optiken på bilden medföljer ej i priset.
Vi erbjuder våra kunder räntefri delbetalning 24 månader via Svea!